Veel gezochte termen

Psychosenet blog

Holistisch genezen van psychose

Chiel deelt in deze blog zijn visie op holistisch genezen van ondermeer psychoses, door de mens te verdelen in verschillende stukjes.

Chiel deelt in deze blog zijn visie op holistisch genezen van psychose. Hij betoogt dat hij niet ziek is en herstel is mogelijk. Hij doet dit door de mens te verdelen in verschillende stukjes, die hij praktisch aanpakt als geheel.

In 2014 en 2019 heb ik psychoses gehad, dusdanig dat mijn leven totaal ontregeld was. Ik ben dakloos geweest, heb in klinieken en de gevangenis gezeten. Heb me onoverwinnelijk gevoeld en depressies gevoeld en heb mezelf verloren in wanen en complottheorieen. Ben langs lithium, depakine, cisordinol en abilify geweest. Lorazepam voor de slapeloosheid. Nu psychosevrij en medicatievrij.

Mijn visie op holistisch genezen

Om te beginnen wil ik benadrukken dat je niet ziek bent, je hebt een kwetsbaarheid. Het uitgangspunt is dat je als mens perfect geschapen bent. Om er een praktisch verhaal van te maken wil ik de mens verdelen in verschillende stukjes die we praktisch gaan aanpakken als geheel.

Ik denk dat holistisch betekent de mens als geheel. -Je bio chemische lichaam en hersenen -Je gedachten -Je gevoelens -Je energieveld en chakra’s. We gaan praten over medicatie, voeding en beweging. Ik ben ervan overtuigd dat een gezonde geest zich huist in een gezond lichaam. Dus let er op wat je eet. Veel voeding is bewerkt en daarom niet gezond voor je herstel.

Voeding

Praktisch hanteer ik de regel, ‘if nature didn’t make it, don’t take it’. Ik eet geen geraffineerde suikers, en geen enkelvoudige koolhydraten. Mijn favoriete ontbijt is twee eieren, een verse hamburger, avocado en vezelrijke groenten. Als avondeten kun je denken aan linzen, biefstuk, zalm, makreel en alle soorten groenten. Als snack een appel, blauwe bessen of walnoten. Bak alles in roomboter. Geen chips, patat, pizza en brood. En zeker geen frituur.

Beweging kan je beginnen met wandelen, en een sportmaatje of personal trainer. Twee keer per week sportschool, 1 dag onderlichaam, 1 dag bovenlichaam. Medicatie altijd in overleg met je psychiater, het liefst afbouwen naar een zo laag mogelijke dosis. Hier komen we later op terug.

Gezond denken

De gedachten en uitspraken met ‘ik ben’ zijn heel krachtig. Zeg niet ‘ik ben ziek’ om maar even de krachtigste onderuit te halen. Hoe leren we onszelf aan door gezond te denken? Begin met een dagboek en schrijf op wat je denkt, dan gaan we leren deze om te draaien ‘omdenken’ naar een positieve affirmatie over jezelf.

Uiteindelijk zijn er maar twee keuzes die je kan maken, één is gebaseeerd op angst en de ander is gebaseeerd op liefde. Je kan een positieve gedachte hebben en een negatieve, laten we het niet moeilijker maken dan dat. ‘Ik ben ziek’ denken we om naar ‘Ik ben zoals ik ben, niets meer en niets minder en ik kan mezelf beter maken’.

Krachtige affirmatie

Het begint allemaal door op te schrijven wat je denkt, dan kies je de meest verheven vorm van liefde voor jezelf. Dan bedenk je de positieve tegenpool ervan, en die zet je om naar een krachtige affirmatie met ‘Ik ben’. Zorg ervoor dat het een waarheid is en dat je erin gelooft. Vermijd ten alle tijden een ontkenning. Je onbewuste kan niets met ontkenningen.

En emotie is maar een emotie en de lading die het heeft geef je er zelf aan. Denk maar eens aan een verliefd gevoel, wat is dat eigenlijk? Het wordt door iets getriggerd, een ander mooi mens of je kind of een prachtig kunstwerk misschien? Wees gerust, met de juiste technieken is een gevoel wat je bestempeld als onprettig binnen 90 seconden weer voorbij!

Je bent mens en je voelt

Hoe gaan we dit praktisch doen? Nou gefeliciteerd, je bent mens en je voelt dus je bestaat! Verdeel je gevoel in 4 basis emoties -Blij -Boos -Bedroefd -Bang. Accepteer je gevoel, je gevoelens ontkennen en onderdrukken is jezelf ontkennen dat je bestaat. Ontwikkel een liefdevolle verhouding met je gevoelens, je mag immers alles voelen. Niemand behalve jijzelf verbiedt het om te voelen.

Ga lekker huilen, boos zijn en lachen. Angst voor bepaalde pijn (uit je verleden) maakt dat je dingen doet die je niet wilt. Die je leven bepalen en kapot maken. De angst voor die gevoelens en de mensen die die gevoelens bij je triggeren hebben de macht over je en bepalen jouw leven. Als je leert die gevoelens toe te laten en te ondergaan neem je de kracht weer terug in eigen handen.

Je eigen visie veranderen

‘I am gonna make a change, for once in my life’ (Michael Jackson man in the mirror)

YouTube player

Ga eens na wat makkelijker is, je eigen visie veranderen of de wereld om je heen? Kan je de situatie of persoon veranderen die jouw angsten triggeren? Als het antwoord nee is dan moet je dus terug naar de tekentafel en je visie en gedachten erover veranderen. Dat doe je door je gevoelens toe te laten, te accepteren en te ondergaan en na 90 seconden los te laten.

Energieveld Nikola Tesla (de uitvinder van wisselspanning en draadloze communicatie) was een man die in deze tijd als psychotisch zou worden bestempeld. Hij communiceerde met dieren, en zag visioenen in de zon. Maar hij zei ook dat alles in het universum bestaat uit energie, frequenties en vibraties. Je lichaam, organen en hersenen hebben allemaal een energie veld. Deze hebben we het liefst in balans.

Spirituele ontwakening

En psychose kan ook gezien worden als een spirituele ontwakening. Je ziel wil niet meer in dit lichaam op aarde de pijn voelen en vlucht uit de realiteit naar een ander energieveld/dimensie. Als dat gebeurt is het dus noodzaak om je energie weer in contact te brengen met de dualiteit op aarde. Dat heet aarden en/of gronden.

Hoe kan je dit praktisch doen? Bij mij voelde het alsof er een bal van energie in mijn hoofd op en neer stuiterde. Door die energieballen te visualiseren en langzaam te verplaatsen naar mijn keel/borst/buik/benen/voeten en uiteindelijk de grond, kwam ik weer in balans.

Daarbij kan je visualiseren dat je voeten wortels schieten in de aarde. Heel extreem kan je op blote voeten in het gras of op het strand gaan staan, en nog dieper de aarde in met de ijzeren kern als anker. Nu vlieg je met de snelheid van de rotatie van de aarde rondjes zonder ervanaf te vallen!

Medicatie

Medicatie dempt je energie en je gevoel, holistisch gezien staat dit dus in de weg van je herstel. Hoe ik er naar kijk is dat het tijdelijk gebruikt zou moeten worden als de gevoelens en energie nog te overweldigend zijn. Blijf in gesprek met je psychiater en kijk positief naar de effecten, eet gezond, denk gezond, voel gezond en blijf spiritueel gezond op de aarde!

Hoe het nu met me gaat Ik voel me energieker dan ooit, heb mijn concentratie en focus weer op het oude niveau en ben een herboren mens. Mijn relatie tot het geloof heb ik bekrachtigd door me te laten dopen en Jezus aan te nemen als verlosser.

Neem de regie in eigen handen

Kijk uit voor valse profeten en sektes, luister altijd naar je eigen intuïtie, laat niemand je iets aanpraten. Neem de regie in eigen handen, zelfs mijn verhaal hoeft niet per se voor jou te werken. Maar ik wil jullie wel hoop geven! Het kan dus wel, je bent niet ziek en herstel is mogelijk.


Chiel heeft in 2014 en 2019 psychoses gehad. Hij is dakloos geweest, heeft in klinieken en de gevangenis gezeten. Voelde zich onoverwinnelijk en voelde depressies. Verloor zichzelf eerder in wanen en complottheorieën.

Meer lezen over holistisch genezen?

Heb je een vraag?

Onze experts beantwoorden jouw vraag in het online Spreekuur van PsychoseNet. Gratis en anoniem.

Wil je PsychoseNet steunen?

Wordt donateur en help ons om mooie projecten te realiseren.

Reacties

9 reacties op “Holistisch genezen van psychose”

  1. Bedankt voor het delen.
    Ik hoop dat je de mensen vindt die je verder kunnen wijzen op waardevolle inzichten om ze zo verbaal uitbundig te etaleren. Succes!

  2. Ivo

    Beste Chiel, mooi dat je meer aandacht geeft aan holistische gezondheid als genezing en dat je de regie in jezelf aanspreekt. En ik heb er bewondering voor dat je weer psychose- en medicatievrij bent, want ik weet dat het niet makkelijk is. Je schrijft over interessante onderwerpen en ik zie hier en daar mooie overeenkomsten in onze visie. Echter doen we ook onze eigen onderzoek en creëren we een eigen perceptie van de werkelijkheid. Zelf ben ik van mening dat het eten van eieren, zuivel, vis en overmatig inname van vetten, de gezondheid juist niet bevorderd. Ik zou de lezer eerder aanraden om meer fruit te eten, omdat ze rijk zijn aan essentiële voedingsstoffen en helend zijn voor het hele lichaam. Ik deel dit niet om de strijd aan te gaan over ‘de waarheid’, maar ik stimuleer graag een open en onderzoekende geest. Bedankt voor het delen Chiel en Stay Healthy!

  3. Ruben

    Ik mag niet holistisch denken want ik heb een zorgmachtiging aan mijn broek daarom moet ik haldol onder dwang niks eigen regie bij Altrecht

    1. Di

      Vreselijk sterkte

  4. Johanna

    Bovenstebeste Chiel.
    Wat heb jij jezelf vanuit hele diepe dalen weten te leiden naar een heel mooie liefdevolle relatie met jezelf. En nu ook met mij, die dit mag lezen en met diepe bewondering en verwondering mee mag leven met jou als een prachtig krachtig toonbeeld van veerkracht en zelfheling. Heel erg bedankt voor het delen.
    Wat een cado !

  5. Kimmie

    Ik had ook een wake-up call in 2019. Maar ik voelde al in 2016 dat ik een pad zou bewandelen naar mij vrij voelen en dat het geschenk dat ik zou krijgen groter zou zijn dan dit leven zelf. Ik heb eerst twee jaar een kuur van voedingssupplementen en homeopathie gedaan bij een dermatoloog gespecialiseerd in homeopathie/voedingssupplementen/acupunctuur. Daarna ben ik mijn medicatie gaan afbouwen. Ik heb geleerd dat als je je angsten onder ogen ziet, door je pijn heen gaat en je kracht gebruikt om anderen de hand te reiken, er veel mooie geschenken op je pad zullen komen. Er is alleen dit moment. Door overgave, vergeving en thuiskomen bij mezelf te oefenen, breng ik mezelf altijd terug naar het nu. Ik raad iedereen aan om ter inspiratie de boeken te lezen van Eckhart Tolle. Ik mag steeds meer en meer momenten van vrede omarmen en steeds minder en minder momenten van angst. Ik ben ondertussen volledig afgebouwd. Ik slaap goed en ik voel me goed in het moment. Dankbaar daarvoor! De eerste dag van de afbouw neem ik steeds homeopathie (Ignatia Amara 200 K, het volledige buisje innemen) en dan nog 1 week 3 x 3 granules/dag Ignatia Amara 30 K. Ignatia Amara is goed om tot rust te komen en om in je lichaam te zitten. Ook een aanrader bij emotionele klap zoals een relatiebreuk. Daarnaast neem ik nog Vita C (3x dag na eten) voor een boost en tegen energiedips. De GABA van Deba Pharma 500 mg (1 voor slapen gaan) geeft de nodige rust voor slapen gaan en bij wakker worden nam ik in momenten nog eentje extra. Je gedachten vallen plat achterover en komen tot rust en je kan nog een uiltje bij knappen :-))))). Zowel Ignatia Amara als Vita C als GABA is vrij verkrijgbaar bij de apotheek. Wil je persoonlijk advies ga dan eens langs bij een homeopatische arts (www.homeopathie-union.be). Ik wens iedereen veel succes met de afbouw van zijn/haar medicatie. Never give up!

    Much love,
    Kim

  6. Emma

    Op zich ben ik het eens met een holistische en lichaamsgerichte aanpak. Wat gezondheid en spiritualiteit betreft, horen dierlijke producten daar zeker niet bij! Empathie en compassie, voor zowel jezelf als anderen…Hoe kun je het dan over je hart verkrijgen om mededieren – ja de mens is ook een dier, een van de arrogantste soort – zo veel pijn en lijden aan te doen door te kiezen voor dierlijke producten? Dat is een bewuste keuze. Informatie over de ‘dierindustrie’ is immers tegenwoordig voor iedereen toegankelijk…Je kunt ervoor kiezen om weg te kijken (en spiritualiteit te gebruiken als ‘escape’ en/of je te laten brainwashen door marketingstrategieën als het ‘beter leven-keurmerk’ en andere propaganda) of je kunt de mededieren in de ogen kijken en kiezen om niet meer bij te dragen aan dergelijk dierenleed door je leefwijze aan te passen.

    1. Liselot

      Ken jou niet maar ben nu al trots op jou dat je deze tekst met de wereld hebt gedeeld. Je hebt helemaal gelijk vind ik! Ben zelf al 20 jaar veganist en helemaal gezond! Stoppen met dierlijke producten eten en stoppen met bewerkt voedsel eten heeft er voor gezorgd dat ik psychose vrij werd en ook stemmen vrij (want ik hoorde 10 jaar lang elke minuut van elke dag stemmen constant en dat waren heel nare stemmen die het slechtste met me voor hadden en zich alleen maar negatief over mij uitlieten en die er voor zorgden dat ik echt liever dood dan levend was en dat 10 jaar lang en alle therapien hulpverleners medicatie uitgeprobeerd in die jaren en niemand die zei dat gewoon plantaardig biologisch eten de oplossing was. Ik heb het zelf ontdekt. Zodra ik dus stopte met dierlijk voedsel en stopte met bewerkt voedsel. Dus alleen nog maar biologisch plantaardig voedsel tot me nam toen was ik binnen een paar dagen geheel van de stemmen af en ook nooit meer psychose gehad. Ik probeer tot op de dag van vabdaag alle hulpverleners hierover te informeren Day er een heel makkelijke en gezonde manier is om van stemmen en psychose af te komen maar het lijkt er op dat de ggz zijn cliënten toch liever giftige medicatie voor blijft schotelen dan een biologisch plantaardig gezond dieet

      1. Roos

        Ik vind het verdrietig dat we nu in een wereld leven waar we elkaar veroordelen op wat je eet.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *