Veel gezochte termen

Psychosenet blog

Wel of geen medicatie voor emotionele buien? – Rubriek Wat zou jij doen?

"Mijn oom, mijn opa en zijn broer waren psychotisch. Ik ben bang dat ik de gevoeligheid heb geërfd. Zit aanleg voor psychose in mijn genen?"

Mijn vrouw is een licht ontvlambaar en temperamentvol type. Iemand die makkelijk huilt maar ook onbedaarlijk kan lachen. Ze is puur en echt. Heeft ze medicatie voor emotionele buien nodig?

Ze heeft op haar werk een aantal keren te horen gekregen dat men haar als theatraal ervaren en als dramaqueen zien.

Dit heeft een grote impact op haar gedrag gehad: ze probeerde zich anders voor te doen en werd depressief. Via de huisarts heeft ze een antidepressivum gekregen. Het effect daarvan is dat ze geen emotionele pieken ervaart en mat reageert op alles.

Ik mis mijn vrouw, hoe ze werkelijk is en betwijfel is dit de juiste weg is. Kan ik zelf contact met de huisarts opnemen om mijn twijfel te bespreken?

Gerrit-Jan (42), Beesd


‘Wat zou jij doen?’ Is medicatie voor emotionele buien op zijn plek? In onderstaande comments vind je de tips die onze lezers hebben achtergelaten voor de vraagsteller.

Meer lezen over wel of geen medicatie?

Heb je een vraag?

Onze experts beantwoorden jouw vraag in het online Spreekuur van PsychoseNet. Gratis en anoniem.

Verder lezen over goede zorg en GGZ?

Onderstaande boeken zijn geschreven door hoogleraar Jim van Os. In deze eerlijke boeken lees je meer over psychose, trauma, de nieuwe GGZ, herstel en veel meer.

Reacties

2 reacties op “Wel of geen medicatie voor emotionele buien? – Rubriek Wat zou jij doen?”

  1. nele

    ik zou zeker mijn twijfels uitspreken, beginnen met de huisarts. En overal waar je zinvol vindt om het uit te spreken. Tot iemand begrijpt waarover je het hebt.. En ook met haar… als het kan.

    En wat zij wil.

  2. Nicolas

    ”Ze heeft op haar werk een aantal keren te horen gekregen dat men haar als theatraal ervaren en als dramaqueen zien.”

    Stelletje idioten die dat hebben gezegd en waarschijnlijk zijn ze jaloers, omdat ze zelf geen leven hebben en geen emoties voelen en daardoor oppervlakkig door het leven gaan.

    En nu moet uw vrouw eronder lijden, dit is onrecht en zonde van de kwaliteiten van uw vrouw. Wat een kleine opmerking al voor impact kan hebben. Mensen moet eerder nadenken voordat ze stomme dingen zeggen!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *