Vlinders dochter worstelt met een schoolsysteem dat niet bij haar past. Dit brengt veel stress met zich mee, zoals faalangst en burn-outklachten. Vlinder (pseudoniem) heeft daar iets over te zeggen: een kritische noot bij het huidige schoolsysteem, dat faalangst aanwakkert.
Het ging niet ‘vanzelf’
Onze dochter, van nature een energiek, druk, enthousiast en vooral leergierig en nieuwsgierig meisje is nu een 16 jarige puber die verschijnselen van burn-out heeft. Nooit is het ‘vanzelf’ gegaan op school, werd ze niet gezien en gehoord, was ze vooral een ‘modelkind’.
Uiteindelijk na vele toestanden op de basisschool is ze naar het speciaal onderwijs gegaan, problematiek was hier niet te zien, maar werd zij wél gezien. Door naar het VO. Ook daar haar draai niet kunnen vinden, in het 2e leerjaar gekozen om een andere school te zoeken, waar iets meer buiten de lijntjes gekeken en geleerd wordt.
De examens komen er aan…
Nu dus leerjaar 4, EXAMENS! Met 2 vingers in de neus moet het haar lukken, ze is serieus en gemotiveerd, echter ook vreselijk onzeker en heeft ze faalangst. De laatste toetsweek is slecht gegaan, huilend zit ze thuis, snikkend op de bank dat ze niets kan. “ik doe zo m’n best en haal alleen maar onvoldoendes, ik kan ook niks”. Denken gaat moeilijk.
We gaan er veel op uit, doen leuke dingen, geregeld zit ze heerlijk in bad met magnesium en rustgevende druppels en wandelen we veel. School heeft geen ruimte om ondersteuning te bieden, de mentor wie haar wil bijstaan om brein coaching te geven om vat te krijgen op haar manier van denken krijgt geen uren. Een prikkelarme omgeving om examens te maken mag alleen met een officiële diagnose, welke we niet hebben.
Het schoolsysteem op de schop!
Nog een paar weken, dan gaat hier de vlag uit, met of zonder diploma. Volgend jaar, met of zonder diploma, een tussenjaar, gelukkig hebben we dat kunnen vinden. Zo hartverscheurend hoe het schoolsysteem je vrijheid beperkt en je vormt en vormt en vormt tot je je diploma hebt. Waarna je in alle vrijheid kunt doen waar je blij van wordt, maar waar velen niet meer weten wie ze zijn, en wáár ze blij van worden.
Voor onze dochter is dat tijd voor haarzelf. Zonder druk van leren, toetsen, stress, op onderzoek uit naar: Wie Ben Ik! Ik hoop dat dit huidig schoolsysteem gauw op de schop gaat, dat je talenten worden gezien, dat er niet beperkt wordt tot leren uit boekjes, dat nieuwsgierigheid en authenticiteit juist aangemoedigd wordt. En dat scholen niet eropuit zijn zoveel mogelijk diploma’s uit te delen op een zo hoog mogelijk niveau.
Liefs Vlinder
Meer lezen over het schoolsysteem gaan?
- Naar school gaan, sporten en met andere mensen omgaan
- De eerste schooldag – een nieuwe fase
- Sinds ik op de middelbare school zit voel ik me ongelukkig, heeft u tips?
Heb je een vraag?
Onze experts beantwoorden jouw vraag in het online Spreekuur van PsychoseNet. Gratis en anoniem.
Ontvang jij de PsychoseNet nieuwsbrief al?
Meld je aan en ontvang iedere week de nieuwe blogs en interessante items in je inbox.
Geef een reactie